UFC 236 – Israel Adesanya vs Kelvin Gastelum

O pierwszej walce mistrzowskiej UFC 236 pisaliśmy tutaj. Ciekawostką było porównanie umiejętności grapplingowych obu zawodników (purpurowy pas BJJ naprzeciwko czarnego). W starciu w kategorii średniej na tej samej gali różnice będzie jednak jeszcze większa. Przeciw sobie do walki stanie niebieski pas i czarny.

Adesanya zachwyca swoimi warunkami fizycznymi i bardzo dobrą stójką – w swojej ostatniej walce, swego rodzaju kickboxerskie szachy wygrał z legendarnym Andersonem Silvą. Do tej pory wygrał 16 walk, nie przegrywając żadnej, a na swoim koncie ma aż 13 nokautów. Jest niebieskim pasem BJJ pod Andre Galvao, nie trudno przewidzieć że będzie dążył do walki w stójce.

Gastelum miał walczyć już wcześniej o właściwy pas, a nie tymczasowy. Aktualny mistrz boryka się jednak z częstymi urazami, stąd pomysł stworzenia pasa tymczasowego. W ostatnich trzech walkach ma bilans 2-1, wygrał z byłym mistrzem Michaelem Bispingiem oraz Ronaldo „Jacare” Souza. Ogólny bilans jego walk wynosi 15-3, a aktualny czas wydaje się być jego „prime time”. Jest czarnym pasem BJJ.

Warunki fizyczne, umiejętności i doświadczenie parterowe oraz styl walki wskazują jasno kto będzie chciał walczyć w stójce, a kto w parterze.

Share
shares