UPÓR I TALENT W JEDNYM – TOMASZ PACZKA

Po opisaniu sylwetki Dagmary Drozd- Piwnickiej (tutaj), chcemy Wam przybliżyć następną „perełkę”. Tomek Paczka, młody zawodnik BJJ Factory Gliwice pod Pawłem Bończykiem, to kolejna postać polskiego BJJ, która swoim talentem i sportowym uporem zwróciła naszą uwagę.

Brazylijskie Jiu Jiitsu trenuje około 5 lat, jednak od dziecka praktykował tradycyjną japońską odmianę jiu jitsu. Zdecydowanie woli kimona, jak sam mówi ze względu na bardziej techniczną grę i więcej opcji w trakcie walki. Trenuje praktycznie tylko w kimonach i właśnie turnieje w gi są dla niego najważniejsze. „Nie
byłbym w stanie drillować w no gi, ale lubię czasem powalczyć w tej formule na treningu i
oczywiście startować.”- wyjawia nam Tomek.

Największe osiągnięcia dotychczas to: Mistrzostwo Polski i trzecie miejsce w Open na tych samych zawodach. Dużym sukcesem było też złoto na turnieju organizacji UAEJJF oraz
brąz na Mistrzostwach Europy Ne Waza. Jesteśmy jednak pewni, że to dopiero początek długiej listy.

Jego najbliższe plany sportowe to zdecydowana większość zawodów w Polsce, żeby wciąż łapać ważne doświadczenie oraz turnieje organizacji UAEJJF. Poza matą Tomek skupia się na studiach informatyki.

Zapytaliśmy też bohatera powyższego opisu o jego najlepszą walkę: „Ciężko stwierdzić, ale może pierwsza walka na tegorocznej Lizbonie. Nie oddałem inicjatywy i żadnego pola do ruchu przeciwnikowi do końca czasu. Pomimo dwóch kar za podwójne wciągnięcie, nie odpuszczałem i wstałem dopiero z wybranym leg dragiem. Szkoda, że tak dobrej taktyki zabrakło już w drugiej walce.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *