Vagner Rocha przegrywa z 16-latkiem na gali Fight 2 Win

W miniony weekend odbyła się gala Fight 2 Win 131, na której jednym z głównych zestawień była walka: Tye Ruotolo vs Vagner Rocha

Tye Ruotolo to 16 letni zawodnik z Atosu, który niedawno zrobił niemałe wrażenie wygrywając trialsy ADCC, a na samym ADCC pokazał, że wcale nie odstaje poziomem od najlepszych z najlepszych, mimo swojego młodego wieku.

Vagner Rocha to 36 letni czarny pas, weteran ADCC, który zdobył wielokrotnie przepustki na mistrzostwa świata wygrywając trialsy, obecnie srebrny medalista ADCC, a na poprzedniej edycji zajął 3 miejsce.

Przez pierwsze 6-7 minut walka nie była zbytnio zacięta, zawodnicy byli pasywni, tak jakby próbowali wzajemnie się wyczuć. Vagner próbował iść po obalenia, jednak Tye był w stanie jedynie odpychać i blokować Vagnera, bez prób kontr-akcji, czy też pójścia samemu po obalenie.

Parę minut przed końcem walki, Vagnerowi widoczne zrobiło się rozcięcie nad okiem i stał się bardziej agresywny, co pozwoliło mu na obalenie swojego przeciwnika, jednak nie był w stanie przejść jego gardy. Z kolei Tye wykorzystał odpowiedni moment podczas scrambla i poszedł po kończenie za pomocą trójkąta nogami, nie udało się odklepać przeciwnika, jednak ta akcja zapewniła młodemu zawodnikowi wygraną z tego względu, że na gali Fight 2 Win najbardziej punktowane są próby skończenia walki przed czasem.

shares