Walka parterowców na KSW42 – Gamrot vs Szulakowski

Jednym z najciekawszych pojedynków na gali KSW 42 było zestawienie Mateusza Gamrota z Grzegorzem Szulakowskim. Obaj zawodnicy charakteryzują się dobrym parterem i nie ukrywają, że jest to ich ulubiona płaszczyzna walki. Aktualny mistrz jest utytułowanym zapaśnikiem i zawodnikiem BJJ, pretendent w swoich walkach skupia się na pokonywaniu rywali na ziemi, można więc było przewidywać, że walka ta będzie ucztą parterową.

 

Pierwsze minuty walki toczyły się w stójce, w tej płaszczyźnie dobrze prezentował się Szulakowski, powodując rozcięcia u rywala. Pierwszy po obalenie ruszył Gamrot, co zakończyło się sukcesem. Mimo początkowej przewagi pretendenta walka została szybko wyrównana dobrą kontrolą i zadawaniem ciosów z góry.

Druga runda rozpoczęła się szybkim obaleniem ze strony „Gamera”, często zmieniał on pozycje zadając ciosy. Walka toczyła się gardzie zamkniętej, półgardzie a także w pozycji bocznej, gdzie mistrz szukał wykluczenia rąk przeciwnika i krucyfiksa. Kolejne etapy wyglądały podobnie: Szulakowski dawał się obalać i walczył z pleców, Gamrot obijał i zmieniał pozycje. Jedną z ciekawszych akcji reprezentanta Arrachionu była próba kimury, która umożliwiła mu powrót do stójki.

Po trzech punktowo przegranych dla „Szuliego” rundach jedyną szansą na zwycięstwo było skończenie rywala przed czasem. Atakował on odważnie w stójce, jednak ponownie zakończyło się to obaleniem z Gamrotem na górze. Po licznych atakach z góry, mimo aktywnej obrony i ruchliwości rywala, mistrzowi udało się zająć pozycję boczną. Solidnie przygotowany reprezentant Ankosu i American Top Team wyłączył obie ręce przeciwnika po czym zadawał liczne ciosy na głowę. Szulakowski próbował się skręcać, jednak nieskutecznie. W pewnym momencie Gamrot trafiając w chwilę nieuwagi wykręcił dźwignię na rękę wygrywając przed czasem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *