Weronika Rot (Valiant Gold Team)

W kolejnej części cyklu ” Przyszłość Polskiego Jiu Jitsu „ chcemy przybliżyć postać młodej zawodniczki Valiant Gold Team ze Stargardu Szczecińskiego – Weroniki Rot.

Weronika Rot Valiant Gold Team (1)Weronika jest posiadaczką niebieskiego pasa od ponad dwóch lat, który otrzymała z rak swojego treneraGrzegorza „Tygrysa” Szatkowskiego. Swoją przygodę z BJJ zaczęła jak większość zawodniczek/zawodników – przez przypadek, a dokładniej za sprawą swojego brata (Kacper Rot), który musiał zaopiekować się młodszą siostrą i zabrał ją na trening grupy dla dzieci, od tamtego momentu minęło już 7 lat i Weronika nadal kontynuuje swoją przygodę z BJJ. Do największych idoli bjj zalicza swojego trenera Tygrysa, braci Linke oraz Sylewstra Dzieknaowskiego z Ronin Gold Team. Swoję grę czerpie z podpatrywania braci Mendes i Miyao, jednak największe wrażenie robi na niej Mackenzie Dern- jak sama mówi „uwielbiam patrzeć na ich styl walki, jest niesamowity”. Nie zapomina o swoim bracie, który motywuje ją do cięższych treningów i podnoszenia swojego poziomu jiu jitsu. Do największych sukcesów zalicza 1 miejsce na Mistrzostwach Europy w „Sport Jiu-Jitsu” w 2014 oraz podwójne srebro na Naga w Paryżu (poniżej inne sukcesy Weroniki). Największym marzeniem Weroniki jest start w Mistrzostwach Europy 2017 w Lizbonie i zdobycie tam medalu. Plany na tegoroczny sezon to starty na najważniejszych zawodach w kraju. W przyszłości planuje starty w Mistrzostwach Europy ADCC i Naga. Opisując styl walki Weroniki, można powiedzieć, iż jest zawodniczką bardzo wszechstronną jak na swój wiek, walka z góry czy pleców nie stanowi problemu i zawsze stara się dożyć do skończenia walki przed czasem. Brazylijskie Jiu Jitsu to dla niej styl życia i wiąże z nim swoja przyszłość.

Kacpert-Weronika ROTWeronika to zawodniczka, która w przyszłości będzie w stanie powalczyć z powodzeniem na arenie międzynarodowej. Jest to młoda osoba, która poprzez ciężką pracę może osiągnąć bardzo dużo. Weronice w dalszym rozwoju z pewnością pomogą doskonale znani z polskiej sceny BJJ – Grzegorz Szatkowski i jej brat Kacper Rot. Nasz portal na pewno będzie obserwował jej poczynania. Kto wie może już niedługo doczekamy się polskiego rodzeństwa na miarę rodzeństwa Musimeci. Życzymy samych sukcesów oraz medalu w Lizbonie ;-) Osss albo lepiej Gold Temaowe Heyyyyyyy

Największe sukcesu młodszej z rodziny Rot :-)

  • 1 miejsce na Mistrzostwach Europy „Sport Jiu-jitsu” w 2014r.
  • 2x 2 miejsce na Europe Grappling Championship NAGA w 2014r w Paryżu.
  • 2 i 3 miejsce na Germany Grappling Champioship NAGA w 2015r .
  • 2 miejsce na Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie w kategorii kobiet.
  • 3 miejsce na Mistrzostwach Polski ADCC w Warszawie w kategori Open.
  • 2 miejsce na Mistrzostwach Polski NO-GI w 2015r.
  • 1 miejsce na Pucharze Polski NO-GI w 2015r.
  • 1 miejsce na Mistrzostwach Polski NO-GI w 2016r.

Weronika Rot Valiant Gold Team (2)