Za nami pierwsza edycja turnieju

Za nami pierwsza edycja turnieju „Kings of the Mats” zorganizowanego przy okazji finałów World Professional Championship przez organizacje UAEJJF. Jest to zupełnie nowa inicjatywa szejków z Abu Dhabi, ale mam nadzieje, że będzie kontynuowana w kolejnych latach. Jedyny obostrzeniem było to, że uczestnik musiał w latach wcześniejszych wygrać złoty medal na finałach.

Lightweights / -69 kg

Cały turniej wygrał reprezentujący Brazilian Top Team – Leonardo Saggioro, w finałowej walce decyzją po bardzo zaciętej walce pokonał Gianniego Grippo (Alliance/Marcelo Garcia). Saggioro najpierw wygrał cztery starcia w grupie A, później w półfinale pokonał wiecznie młodego Celso Viniciusa.

Middleweights / -77 kg

Największa niespodziankę sprawił trenujący w Roger Gracie Academy London – Charles Negromonte, póki co jest to największe osiągnięcie w jego karierze. W grupie uporał się z Andre Galvao (Atos Jiu-Jitsu) , a w później fazie turnieju pokonał Renato Canuto (CheckMat) i Jaime Canuto (GF Team). Brazylijczyk to obok Adam jeden z najlepszych grapplerów w Europie, jest bardzo dynamiczny i mądrze walczącym zawodnikiem.

Heavyweights / -110 kg

Po ponad rocznym rozbracie z zawodniczymi matami Alexander Trans wygrał „Kings of the Mats” i to w bardzo ładnym stylu. Dzięki jego występowi wyrasta na faworyta wagi ciężkiej finałów World Pro, w finałowym starciu poddał Roberto Abreu (Fight Sports) duszeniem „collar” za pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *