ZAPOWIEDŹ GALI UFC ON ESPN 16+ Z UDZIAŁEM MARCINA TYBURY

Już w najbliższą sobotę w kanadyjskim Vancouver, odbędzie się gala UFC ON ESPN 16+, podczas której do akcji powróci najlepszy polski ciężki, czarny pas BJJ – Marcin Tybura (17-5).

Przypomnijmy, Tybura z obecnym pracodawcą związany jest od 2016 roku. Do tej pory dla organizacji stoczył 8 pojedynków, które kończył ze zmiennym szczęściem. Pokonywał m.in Andreia Arlovskiego (28-18) czy Stefana Struve (29-11), natomiast porażki zadawali mu tacy zawodnicy, jak Derrick Lewis (21-7) czy Fabricio Werdum (23-8). W sobotę będzię próbował zmazać ostatnią przegraną przez TKO, jaką zafundował mu Shamil Abdurakhimov (20-5),  podczas kwietniowej gali UFC Fight Night 149 w Rosji.

Naprzeciw naszego rodaka stanie Augusto Sakai (13-1), napędzony dwoma zwycięstwami, w swoich pierwszych dwóch walkach dla UFC. Brazylijczyk ostatni raz był widziany w akcji, podczas UFC Fight Night 150, gdzie po 3 pełnych rundach sędziowie niejednogłośnie orzekli jego zwycięstwo, nad Andreiem Arlovskim (28-18). Reprezentant Brazylii dał się poznać z agresywnego stylu walki i mocnego uderzenia, na 13 dotychczasowych zwycięstw w karierze, 10 kończył nokautem. Czy zatem Polak będzie upatrywał szansy w parterze? Tego dowiemy się już za kilka dni.

W walce wieczoru rękawice skrzyżują stary wyga – Donald „The Cowboy” Cerrone (36-12-1NC) i znany ze swojej pogardy dla jakichkolwiek kalkulacji w klatce, były mistrz WSOFJustin „The Highlight” Gaethje (20-2).  Dla Cowboy’a będzie to 50 walka w zawodowym MMA. Tak wiele stoczonych pojedynków zawdzięcza temu, że nie zwykł wybierać sobie przeciwników. Bierze co jest, drugorzędne są dla niego medialność walki, czy miejsca w rankingu, czym zaskarbił sobie serca wielu fanów MMA. Jest to zawodnik walczący zarówno efektownie, jak i efektywnie. 36-latek jest rekordzistą organizacji UFC pod względem ilości wygranych – 23, oraz ilosci skończeń przed czasem – 16. Obecnie Cerrone znajduje się na fali wznoszącej, w ostatnich czterech walkach wygrywał 3-krotnie. Jedyną porażkę poniósł z rąk Tony’ego Fergusona (25-3), podczas UFC 238, kiedy to nie został dopuszczony do 3 rundy, z powodu okropnej kontuzji oka.

Dla Gaethje będzie to szósta walka pod sztandarem UFC. Przygodę z amerykańskim gigantem rozpoczął od efektownego nokautu na Michaelu Johnsonie (19-14), by następnie polec po raz pierwszy i drugi w karierze, kolejno w starciu z Eddiem Alvarezem (30-7) i później z Dustinem Poirierem (25-6). Odbił się jednak od ziemii i do walki z Cerronem, wyjdzie opromieniony dwoma nokutami – na Jamesie Vicku (13-4) i Edsonie Barbozie (20-8). „The Highlight”, to brawler z krwi i kości. Awanturnik z definicji, który do klatki wychodzi, by rozszarpać lub zostać rozszarpanym.

Poza tym na gali wystąpią m.in Glover Teixiera (29-7), któremu przyjdzie zawalczyć z Nikitą Krylovem (25-6), Uriah Hall (14-9) czy specjalista od duszeń Misha Cirkunov (14-5). Po 4-letniej przerwie, do akcji powróci również Todd Duffee (9-3), którego wszystkie dotychczasowe walki kończyły się nokautami.

Szykują się więc duże emocje, nie tylko z powodu obecności Polaka na rozpisce. Nie pozostaje nam nic innego, jak wyczekiwać soboty.

Transmisja z gali dostępna w sobotę od godziny 23.00 (karta wstępna) i od 2.00 (karta główna), na kanale Polsat Sport Extra oraz UFC Fight Pass.

shares